Παράρτημα

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΑΝ ΔΕΝΤΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ

ΑΞΙΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΛΙΚΑ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2020 το νηπιαγωγείο μας θα είναι κλειστό λόγω της Πανδημίας του Covid 19.

Από την Τετάρτη θα ξεκινήσουν τα διαδικτυακά μαθήματα στις 14.10 – 4.20 το απόγευμα σύμφωνα με την απόφαση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Αρχικά, για να συνδεθείτε στα διαδικτυακά μαθήματα της webex sch,  είναι απαραίτητο να έχει το κάθε παιδί τη δική του ηλεκτρονική διεύθυνση στο σχολικό δίκτυο.

Για να γίνει αυτό, θα επισκεφτείτε τον ιστότοπο του σχολικού δικτύου https://register.sch.gr/students/admins/studentsNew.php

όπου θα κάνετε την εγγραφή του παιδιού σας.  Θα  συμπληρώσετε τα στοιχεία που σας ζητούν και για αριθμό μητρώου θα βάλετε τον αριθμό μητρώου που υπάρχει στις βεβαιώσεις μετακίνησης ανηλίκου που έχετε παραλάβει από το σχολείο.

Τη Δευτέρα θα σας σταλούν οι ηλεκτρονικές διευθύνσεις των τάξεων των νηπιαγωγών που καλείστε να εισέλθετε για την πραγματοποίηση της διδασκαλίας.

Να είστε όλοι καλά!

Η προϊσταμένη,

Κλημάνογλου Σοφία.

Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ

Αυτή τη βδομάδα ασχοληθήκαμε με τον κύκλο του νερού.

Κάναμε πειράματα για το πως δημιουργούνται τα σύννεφα, η βροχή, τα θαλάσσια ρεύματα και κάναμε και μια μακέτα με θέμα τον “κύκλο του νερού”

Προεπισκόπηση εικόνας

ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ

ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ

ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΗΣ

Με αφορμή την Επέτειο του Πολυτεχνείου

πραγματοποιήθηκαν οι παρακάτω δραστηριότητες

Προεπισκόπηση εικόνας

ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΑΔΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ

Τα παιδιά ήρθαν σε επαφή με τον κυκλαδικό πολιτισμό και

πραγματοποίησαν διάφορες ενδιαφέρουσες δραστηριότητες.