Με αφορμή τη παγκόσμια ημέρα της αποταμίευσης τα παιδιά φτιάχνουν κουμπαρά-πορτοφόλι.
Το 2ο Νηπιαγωγείο Άνω Λιοσίων απέκτησε την πρώτη Ευρωπαική Ετικέτα Ποιότητας για την άριστη εργασία του στο έργο “The treasures of our garden” το οποίο υλοποιήθηκε τη σχολική χρονιά 2016-2017. Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την άψογη συνεργασία στις συναδέλφους αλλά και τα νήπια που με την επιμονή και υπομονή τους κατάφεραν αυτή τη διάκριση για το νηπιαγωγείο μας.
Τη Δευτέρα 23/10/2017 το τμήμα της κας Αθανασίας θα λειτουργήσει κανονικά.
Σας ενημερώνουμε ότι το τμήμα της κας Αθανασίας θα παραμείνει κλειστό όλη την εβδομάδα (με νοσοκομειακή γνωμάτευση) λόγω σοβαρής ασθενείας της νηπιαγωγού.