ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

14 Ιουνίου 2024, ημέρα λήξης του σχολικού έτους.

Φτάσαμε στην τελευταία ημέρα της φετινής σχολικής χρονιάς.

Οι μαθητές συνοδευόμενοι από τους γονείς τους προσέρχονται στο Νηπιαγωγείο μας και αμέσως ξεκινάει η αποχαιρετιστήρια γιορτή μας.

Ακούγονται ποιήματα, τραγούδια και εκτελούνται μουσικοκινητικά.

Ακολουθεί η αποφοίτηση των νηπίων, οι οποίοι φορώντας την  τήβεννο, ορκίζονται πως ένα κομμάτι της καρδιάς τους θα αφήσουν στο 2ο Νηπιαγωγείο Ανδραβίδας.

Αμέσως ξεκινάει το πάρτι, χορεύοντας και αυτοσχεδιάζοντας οι μαθητές

Η γιορτή ολοκληρώνεται με τον παγωτατζή να προσφέρει παγωτά σε μικρούς και μεγάλους, αφού επιλέξουν τη γεύση που επιθυμούν.

Σε κάθε μαθητή απονέμεται το ΕΝΘΥΜΙΟ του Νηπιαγωγείου και οι φάκελοι με τις ατομικές του εργασίες.

Ευχαριστούμε όλους τους γονείς για την άψογη συνεργασία και στήριξη όλη αυτή τη σχολική χρονιά και

τους ευχόμαστε  ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.

Πολλές και ευχάριστες αναμνήσεις σε όλα τα παιδιά από το πρώτο τους σχολείο,

το αγαπημένο τους Νηπιαγωγείο!

20240614 09071820240612 092804ΟΜΑΔΙΚΗΑΠΛΩΝΟΥΝ ΘΑΛΑΣΣΑΟΡΚΟΣ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝΚΡΑΤΟΥΝ ΤΗΒΕΝΝΟΧΟΡΕΥΟΥΝΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΓΩΤΟΑΝΘΙΑΔΙΔΥΜΑΜΙΧΑΗΛΖΕΤΑΑΓΓΕΛΙΝΑ

Κατηγορίες: ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΟΡΤΕΣ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-2024. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.