ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΠΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗ

Στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων στη θεματική ενότητα

«ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ – ΕΥ ΖΗΝ» με τίτλο

«Ο Στρατιώτης του σώματος συμβουλεύει»

και στα πλαίσια του Εθνικού θεματικού δικτύου εκπαίδευσης για την αειφορία με τίτλο «Διατροφή, περιβάλλον και υγεία» που συμμετέχουμε,

καλούμε  τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής, τον κ. Φραγκοπανάγο Παναγιώτη, να μας μιλήσει για την αξία της άσκησης σε συνδυασμό με την υγιεινή διατροφή.

Στη συνέχεια κάθε μαθητής ζωγραφίζει  τις εντυπώσεις του από την επίσκεψη του Γυμναστή στο Νηπιαγωγείο μας.

Τέλος, οι ζωγραφιές των μαθητών συγκεντρώνονται και αποτελούν το περιεχόμενο ενός  βιβλίου, που χαρίζουμε με πολλή αγάπη και σεβασμό στον κ. Φραγκοπανάγο Παναγιώτη.

Τον ευχαριστούμε θερμά για την ανταπόκρισή του στο κάλεσμά μας!

ΣΥΖΗΤΗΣΗΤΕΝΤΩΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΚΡΑΤΟΥΝ ΒΙΒΛΙΟΑΝΘΙΑΒΑΣΙΛΗΣΜΠΑΜΠΗΣΑΓΓΕΛΙΝΑΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΟΜΑΔΙΚΗ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗΟΜΑΔΙΚΗ ΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΟΜΑΔΙΚΗ ΜΕ ΑΣΚΗΣΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ

Κατηγορίες: ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-2024. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.