ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΨΗΦΙΑΚΟ ΒΙΒΛΙΟ

Στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων στη θεματική ενότητα «Ενδιαφέρομαι και ενεργώ – Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη» με Υποθεματική «Τα Δικαιώματα των παιδιών» και τίτλο «Όλα για τα παιδιά», κάθε μαθητής ζωγραφίζει -ύστερα από συζήτηση- ένα από τα δικαιώματα των παιδιών, αντιγράφοντας και την αντίστοιχη λέξη του δικαιώματος.

Στη συνέχεια οι ζωγραφιές τους συγκεντρώνονται και αποτελούν το περιεχόμενο του ψηφιακού μας βιβλίου.

Ναι, με τη βοήθεια της Κατερίνας Ρούσσου δημιουργούμε το δικό μας ψηφιακό βιβλίο με τίτλο «ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ».

Απολαύστε το!!!

Πολλές ευχαριστίες σε όλους  τους μαθητές που εκφράστηκαν μέσω της ζωγραφικής και  ευαισθητοποιήθηκαν στην παραβίαση των δικαιωμάτων των παιδιών, καλλιεργώντας έτσι το σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα.

book title
Διαβάστε το βιβλίο στο StoryJumper
Κατηγορίες: ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022, ΨΗΦΙΑΚΑ ΒΙΒΛΙΑ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.

3 Responses to ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΨΗΦΙΑΚΟ ΒΙΒΛΙΟ

1. Πολύ ωραίο και αυτό το εργαστήριο δεξιοτήτων.Είναι σημαντικό τα παιδιά να γνωρίζουν τα δικαιώματα τους και να τα απολαμβάνουν χωρίς να τους τα στερεί κάνεις!!!!Στους δύσκολους καιρούς που διανύουμε είναι υποχρέωση μας να κατανοούμε ,να σεβόμαστε και να κάνουμε ότι μπορούμε να τηρούνται!!!

2. Ο/Η Γιώτα Καλαμαρά λέει:

Μοναδικό και αυτό το εργαστήρι! Συγχαρητήρια!

Τα σχόλια έχουν κλείσει.