ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω των νέων συνθηκών η λειτουργία του σχολείου μας έχει ως εξής:

• Στην Α’ και Β΄ Λυκείου συνεχίζεται η εξ αποστάσεως διδασκαλία από 11/5/2020 ως 15/5/2020.
  • Από 18/5/2020 ως 12/6/2020 όλα τα τμήματα των τάξεων Γενικής Παιδείας Α’, Β’, Γ’ Λυκείου και Προσανατολισμών Β’ και Γ’ Λυκείου θα λειτουργούν εναλλάξ ανά εβδομάδα.

Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ

Από 11/5/2020 ως 12/6/2020 θα λειτουργούν:

1η εβδομάδα : Δευτέρα- Τετάρτη- Παρασκευή

Το μισό τμήμα Ανθρωπιστικών Σπουδών (10 μαθητές ), το μισό τμήμα Οικονομίας και Πληροφορικής (12 μαθητές) καθώς και η Χημεία Προσανατολισμού (10 μαθητές) βάσει μαθητικού καταλόγου.

2η εβδομάδα : Τρίτη – Πέμπτη

Το υπόλοιπο μισό τμήμα κάθε Προσανατολισμού και τμήματος Γενικής Παιδείας: ΓΑΣ (11 μαθητές), ΓΟΠ (11 μαθητές), Χημεία Προσανατολισμού (9 μαθητές) βάσει μαθητικού καταλόγου.

Β’ ΛΥΚΕΙΟΥ

• Η ΒΑΣ (Ανθρωπιστικών Σπουδών ) Θα λειτουργεί ενιαία
  • Η Β ΘΕΤΙΚΗ θα λειτουργεί ως εξής:

1η εβδομάδα : Δευτέρα- Τετάρτη- Παρασκευή (13 μαθητές)

2η εβδομάδα : Τρίτη – Πέμπτη (12 μαθητές) βάσει μαθητικού καταλόγου

• Όλα τα τμήματα Γενικής Παιδείας της Β’ Λυκείου θα λειτουργούν ενιαία σε καθημερινή βάση.

Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ

1η εβδομάδα : Δευτέρα- Τετάρτη- Παρασκευή

Το μισό τμήμα Α1 (13 μαθητές), Α2 (13 μαθητές), Α3 (12 μαθητές)

2η εβδομάδα : Τρίτη – Πέμπτη

Το υπόλοιπο μισό τμήμα Α1(13 μαθητές ), Α2 (13 μαθητές), Α3 (12 μαθητές) βάσει μαθητικού καταλόγου.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ

Για τους μαθητές ,που σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ δεν προσέρχονται στο σχολείο ισχύουν τα εξής:

• Με υπεύθυνη δήλωση των κηδεμόνων που θα αποστέλλεται στο e-mail του σχολείου
    mail@2lyk-tripol.ark.sch.gr θα γνωστοποιούν την απουσία τους στη διεύθυνση του σχολείου.
  • για την Γ’ Λυκείου μέχρι 10/5/2020
  • για την Α’ και Β’ Λυκείου μέχρι 13/5/2020.