Εγγραφές 2021-2022

Οι εγγραφές της Α’ Γυμνασίου θα γίνονται δια ζώσης καθημερινά από 9/9/2021 μέχρι και 24/9/2021 και ώρα 9:00 – 12:00.

Για την αρχική εγγραφή σας είναι απαραίτητη συμπληρωμένη και εκτυπωμένη η Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής, καθώς και το Αθλητικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)το οποίο πρέπει να συμπληρωθεί και να προσκομιστεί στο σχολείο από τους μαθητές της Α’ Γυμνασίου και από όσους δεν το έχουνε προσκομίσει τις προηγούμενες χρονιές έως τις 24/9/2021.

Για τις επόμενες τάξεις θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση.

Έναρξη σχολικής χρονιάς 2021-2022 / Μέτρα COVID-19

Καλή σχολική χρονιά!
Τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 8:30 θα γίνει αγιασμός στο προαύλιο του σχολείου μας. Την τρίτη 14/9 θα μοιραστούν τα βιβλία. Την Δευτέρα Θα προσέλθετε στο χώρο του σχολείου συνοδευόμενοι με ένα από τα παρακάτω έγγραφα:

1) πιστοποιητικό εμβολιασμού (εκτυπωμένο) ή
2) πιστοποιητικό νόσησης (εκτυπωμένο) ή
3) αρνητική δήλωση self test, (εκτυπωμένο και υπογεγραμμένο από τον κηδεμόνα και με την σωστή ημερομηνία. Όχι επίδειξη σε κινητό τηλέφωνο.

Προσοχή: Για όσους συμπληρώνουν χειρόγραφα την σχολική κάρτα COVID: Παρακαλούμε να σημειώνετε μόνοι σας στο έγγραφο, πάνω δεξιά, τον ηλεκτρονικό κωδικό του τεστ τον οποίο σας δίνει το σύστημα όταν δηλώνετε ηλεκτρονικά τα αποτελέσματα στην πλατφόρμα του υπουργείου gov.gr.

ΚΑΙ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΜΑΣΚΑΣ ΤΟΣΟ ΣΤΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ!
Μπορείτε να προμηθευτείτε τα self test από τα φαρμακεία με το ΑΜΚΑ σας από Τετάρτη, 8 Σεπτεμβρίου, έως και την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου. Οι μαθητές όλων των βαθμίδων θα προμηθεύονται έξι δωρεάν self -test  προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου του Σεπτεμβρίου.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μόνο για αυτή την εβδομάδα οι μαθητές θα πρέπει να επιδείξουν τη βεβαίωση αρνητικού self-test τη Δευτέρα αντί για την Τρίτη. Έτσι, πριν από την προσέλευση στο σχολείο τη Δευτέρα, 13 Σεπτεμβρίου, θα πρέπει να έχει πραγματοποιηθεί έλεγχος έως και 24 ώρες πριν.

Ακολούθως, το self test θα πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα, Τρίτη και Παρασκευή, έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο. Οι μαθητές θα επιδεικνύουν τις αρνητικές βεβαιώσεις στο σχολείο. Οι βεβαιώσεις να είναι πάντα υπογεγραμμένες από κηδεμόνα και να έχουν την σωστή ημερομηνία.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Απαγορεύεται η προσκόμιση του χρησιμοποιημένου SELF TEST.