Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό στο σχολείο μας

Στο σχολείο μας, ήδη από την περασμένη Τρίτη, τοποθετήθηκε Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό(Ψυχολόγος και Κοινωνική Λειτουργός),στο πλαίσιο λειτουργίας της ΕΔΕΑΥ(Επιτροπή Διαγνωστικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης και Υποστήριξης), το οποίο συνεργαζόμενο με εκπαιδευτικούς ,μαθητές και γονείς στοχεύει στην εύρυθμη λειτουργία της σχολικής μονάδας και την προώθηση του εκπαιδευτικού έργου.Το σχολείο μας θα επισκέπτονται κάθε Τρίτη.

Οι ενέργειες και εισηγήσεις της ΕΔΕΑΥ έχουν εκπαιδευτικό προσανατολισμό. Αποσκοπούν στην ανάπτυξη της προσωπικότητας των μαθητών, στον εντοπισμό των εκπαιδευτικών, ψυχολογικών και κοινωνικών αναγκών τους , στην επικοινωνία μεταξύ του σχολείου και της οικογένειας του μαθητή,καθώς  και στη βελτίωση των ικανοτήτων και δεξιοτήτων τους.

Η Διεύθυνση και το ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό είναι πάντα στη διάθεσή σας για οποιοδήποτε θέμα σάς απασχολεί σχετικά με τη φοίτηση, την πρόοδο ή και τη συμπεριφορά των παιδιών σας και μαθητών μας.