ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ

Σας ενημερώνουμε  ότι οι εγγραφές για τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το έτος 2018 και το σχολικό έτος 2024-25 θα φοιτήσουν στην Α΄τάξη Δημοτικού, θα γίνουν στο σχολείο μας από την 1η έως και την 20η Μαρτίου 2024 στις ώρες: 12:00 έως 13:30.

Απαιτούμενα δικαιολογητικά:

• Φόρμα  εγγραφής που  θα σας δοθεί από το σχολείο.
  • Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, από το οποίο να προκύπτει ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Αποδεικτικό στοιχείο (π.χ Εκκαθαριστικό εφορίας, λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ )  από το οποίο να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.
  • Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου. (Όσο νηπιάκια φοιτούν στο 2ο  Νηπιαγωγείο Σχηματαρίου δε  χρειάζεται να στείλουν βεβαίωση γιατί θα τις αναζητήσει το σχολείο μας από το ανωτέρω νηπιαγωγείο)
  • Εκτός των ανωτέρω, κατά την εγγραφή παραδίδεται στον γονέα το έντυπο  Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή Α.Δ.Υ.Μ., το οποίο επιστρέφεται συμπληρωμένο.
  • Σε περίπτωση φοίτησης του μαθητή στο ολοήμερο πρόγραμμα, απαιτείται η υποβολή από το γονέα-κηδεμόνα σχετικής αίτησης, η οποία θα δοθεί προς συμπλήρωση από το σχολείο.

(Για όποια  απορία  ή διευκρίνιση τηλέφωνο επικοινωνίας με τη Διευθύντρια στο 6932701411).

Βούλγαρη Περσεφόνη