Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας του Σχολείου μας

Επιλέξτε τον παρακάτω σύνδεσμο :

Ο εσωτερικός κανονισμός λειτουργίας του σχολείου μας

και σε ελάχιστα δευτερόλεπτα θα διαβάσετε τον κανονισμό του σχολείου ο οποίος εγκρίθηκε με Αρ. Πρωτ.: 793/13.10.2023 από το 4ο Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Αττικής κα με Αρ. Πρωτ.:13624/17.10.2023 από την Δ΄ Διεύθυνση Π.Ε. Αθηνών.

Αγαπητοί γονείς, μαθητές και μαθήτριες

Για να λειτουργήσει το σχολείο μας με τρόπο δημιουργικό και αποτελεσματικό θα πρέπει όλα τα μέλη της σχολικής  κοινότητας (μαθητές και μαθήτριες, εκπαιδευτικοί, γονείς) να γνωρίζουμε τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις μας. Λαμβάνοντας υπόψη ότι οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς του σχολείου μας  επιθυμούμε τα παιδιά να νιώθουν χαρούμενα, να είναι ασφαλή, να αισθάνονται σημαντικοί, να αναγνωρίζουν τις ικανότητές τους και τα ταλέντα τους, να επιτυγχάνουν τους γνωστικούς, κοινωνικούς και συναισθηματικούς στόχους όπως σαφώς ορίζονται από τα Προγράμματα Σπουδών και τη νομοθεσία, προχωρήσαμε στη σύνταξη του κανονισμού λειτουργίας του σχολείου. Η τήρηση του Κανονισμού Λειτουργίας του Σχολείου μας, που πρότεινε ο διευθυντής και συνέταξαν όλα τα μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, καθώς και οι εκπρόσωποι του Δήμου Παλαιού Φαλήρου θα συμβάλει στην υλοποίηση του παραπάνω  οράματός μας. Θα ήταν πολύ χρήσιμο να αφιερώνατε λίγο από τον χρόνο σας ώστε να διαβάσετε σχετικά με τον Εσωτερικό Κανονισμό Λειτουργίας του σχολείου μας.

Επιλέξτε τον παρακάτω σύνδεσμο :

Ο εσωτερικός κανονισμός λειτουργίας του σχολείου μας