Θέμα: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τις διδακτικές επισκέψεις του σχολείου μας, σύμφωνα με τον προγραμματισμό επισκέψεων Α΄ τριμήνου σχολικού έτους 2019-2020 του συλλόγου διδασκόντων».

Σεπ 201913

O Διευθυντής του 2ου Δ.Σχ. Ν. Μηχανιώνας ζητά εκδήλωση ενδιαφέροντος από τα τουριστικά γραφεία για τη διοργάνωση των διδακτικών επισκέψεων του σχολείου μας, σύμφωνα με τον προγραμματισμό επισκέψεων Α΄ τριμήνου του σχ. έτους 2019-2020 του Συλλόγου Διδασκόντων, για τη χρονική περίοδο από 10/9/2019 έως 10/12/2019.

Συγκεκριμένα:

Ημερομηνία

επίσκεψης

Προορισμός Διάρκεια

επίσκεψης

Τάξεις Αριθμός μαθητών & συνοδών
Τρίτη 2 Οκτωβρίου Αθλητικός χώρος «Μικροί Ήρωες» – Πολίχνη Θεσσαλονίκης 6 ώρες Όλοι οι μαθητές του Σχολείου    265
Πέμπτη 7 Νοεμβρίου Αμερικάνικη Γεωργική Σχολή 6  ώρες Β΄ Τάξη 45
Παρασκευή 8 Νοεμβρίου Γυναικείος συνεταιρισμός στη Νέα Γωνιά Χαλκιδικής 6 ώρες Α΄ Τάξη 36
Παρασκευή 8 Νοεμβρίου Αμερικάνικη Γεωργική Σχολή 6 ώρες Γ΄ Τάξη 40
Παρασκευή 8 Νοεμβρίου Ξενάγηση στα Ρωμαϊκά μνημεία Θεσσαλονίκης 6 ώρες Ε΄ Τάξη 47
Πέμπτη 14 Νοεμβρίου Μουσείο Γουλανδρή στο Λιμάνι Θεσσαλονίκης 6 ώρες Δ΄ Τάξη 53
Παρασκευή 8 Νοεμβρίου Αλυκές Αγγελοχωρίου 6 ώρες ΣΤ΄ Τάξη 53
Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου Θέατρο Ράδιο Σίτυ 6 ώρες Όλοι οι μαθητές του Σχολείου  265

* Υπολογίζεται – κατά προσέγγιση – ότι θα συμμετέχουν τα ¾ των παιδιών ανά τάξη

Η προσφορά θα πρέπει να περιέχει και να εξασφαλίζει τα παρακάτω:

• Διασφάλιση ότι το λεωφορείο με το οποίο θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή πληροί τις απαιτούμενες από το νόμο προδιαγραφές για την μεταφορά μαθητών.
  • Την αποδοχή από το πρακτορείο ποινικής ρήτρας σε περίπτωση αθέτησης των όρων του συμβολαίου από τη μεριά του (η κάλυψη θα γίνεται από την τραπεζική εγγύηση του Τουριστικού Γραφείου και το ποσό που καθορίζει το σχολείο θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 2πλάσιο του συμφωνηθέντος ποσού).
  • Σε περίπτωση που δε θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στις προβλεπόμενες ημερομηνίες λόγω ανωτέρας βίας (εκλογές καιρικές συνθήκες κ.λπ.), δεν θα έχει καμία επιβάρυνση το σχολείο.

• Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική συνολική τιμή (με ΦΠΑ) της εκδρομής.

• Η αποδοχή των όρων της παρούσας πρόσκλησης δεσμεύουν το τουριστικό γραφείο και οι όροι αυτοί υποχρεωτικά πρέπει να αναφέρονται στο ιδιωτικό συμφωνητικό.

Με την προσφορά, θα κατατεθεί από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση  ότι  διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται  σε  ισχύ.  Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι και την 20/9/2019 και ώρα 12:00μ.μ. στο γραφείο της Δ/νσης του 2ου Δ.Σ. Ν. Μηχανιώνας.

Θεοφάνης Καρύδας