2ο Δημοτικό Σχολείο Νιγρίτας

Α Δ Υγείας

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022-23

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές στην Α΄ τάξη διενεργούνται από τις 1 μέχρι και τις 20 Μαρτίου 2022, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες . Τη σχολική χρονιά 2022-2023 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/-τριες  που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως 31-12-2016.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. (Η αναζήτηση του  Πιστοποιητικού γέννησης  θα γίνει από το σχολείο)

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.),  ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) (Το έντυπο δίνεται από το σχολείο και η προσκόμισή του μπορεί να γίνει και το Σεπτέμβριο)

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο  φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της  μαθητή/-τριας.

ε. Βεβαίωση  Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή (Χορηγείται από το Νηπιαγωγείο που φοίτησε το παιδί)

ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén