Το σχολείο μας

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα του 2ου Δημοτικού Σχολείου Χώρας Νάξου.

Το σχολείο μας

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Χώρας Νάξου είναι ένα από τα μεγαλύτερα σχολεία του νησιού φιλοξενώντας περισσότερους από 300 μαθητές για το σχολικό έτος 2021-2022.

Εδώ, μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με τη λειτουργία της σχολικής μονάδας όπως το εβδομαδιαίο ωρολόγιο πρόγραμμα, τις υπάρχουσες υποδομές και το διδακτικό προσωπικό του σχολείου.

Το σχολείο στεγάζεται σε πρόσφατα ανακαινισμένες κτηριακές εγκαταστάσεις στο κέντρο της πόλης, πλησίον του Γενικού Νοσοκομείου.

Η κεντρική είσοδος του σχολείου μας

Ο αύλειος χώρος της σχολικής μονάδας.

Μπορείτε να ενημερωθείτε για πρόσφατα συμβάντα και δράσεις της σχολικής μονάδας επιλέγοντας την καρτέλα “Ανακοινώσεις” στο πάνω μέρος της ιστοσελίδας.

Αν θέλετε να επικοινωνήσετε μαζί μας, μπορείτε να βρείτε τα στοιχεία της σχολικής μονάδας επιλέγοντας την καρτέλα “Επικοινωνία” στο πάνω μέρος της ιστοσελίδας.