Ευχές για τις άγιες ημέρες των Χριστουγέννων

Η διευθύντρια και το εκπαιδευτικό προσωπικό του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ιστιαίας , εύχονται στους μαθητές του σχολείου και τις οικογένειές τους να περάσουν τις άγιες αυτές ημέρες με  αγάπη και οικογενειακή θαλπωρή!

Η καινούρια χρονιά να μας βρει όλους με υγεία και  δημιουργική διάθεση  !!!

Χρόνια Πολλά !!! Καλές γιορτές !!!

Παζάρι με χειροποίητες κατασκευές

Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2015

Μετά τη γιορτή του σχολείου μας , οι επισκέπτες που την παρακολούθησαν είχαν την ευκαιρία να αγοράσουν κάτι από τις καταπληκτικές χειροποίητες κατασκευές που δημιούργησαν οι μαθητές της Στ΄ τάξης με την καθοδήγηση του δασκάλου Καρατζά Παρασκευά .Τα έσοδα εστάλησαν στο γηροκομείο Ιστιαίας .

baz5

Λέμε τα κάλαντα

Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2015

Μετά τη γιορτή στο σχολείο , οι μαθητές των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων  επισκέφθηκαν το γηροκομείο για πουν τα κάλαντα και τις ευχές τους στους υπερήλικες  και οι μαθητές της Δ΄τάξης επισκέφθηκαν το δημαρχείο για να πουν τα κάλαντα στη δήμαρχο και τους υπαλλήλους του δημαρχείου . Στη συνέχεια φωτογραφήθηκαν με τον Άγιο Βασίλη στην πλατεία της πόλης .

Γιορτή Χριστουγέννων

Σήμερα Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου , στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας ,οι μαθητές της Β΄ τάξης με τη βοήθεια των δασκάλων τους ,Έφης Κυργιώργη και Αναστασίας Πιτσιδήμου, παρουσίασαν τη γιορτή που ετοίμασαν για τα Χριστούγεννα.Η γιορτή ήταν γεμάτη χρώματα , μουσική και άφθονο κέφι.giorti6