ΤA ΚΛΕΙΔΙA ΤΗΣ ΦΙΛΙΑΣ

Μάι 202428

Οι μαθητές της Στ1 τάξης στο μάθημα των Αγγλικών συμμετείχαν σε δράσεις που σκοπό είχαν να αναδείξουν τη σπουδαιότητα της φιλίας. Διάβασαν ένα απόσπασμα της γνωστής ιστορίας “Τhe Selfish Giant” του Oscar Wilde, μίλησαν για τον εγωιστή γίγαντα και πώς αυτός άλλαξε συμπεριφορά. Επίσης, παρακολούθησαν σε video την ίδια ιστορία. Εργάστηκαν πάνω σε φύλλα εργασίας του Βritish Council με θέμα την Παγκόσμια Ημέρα της Φιλίας αναγνωρίζοντας τα χαρακτηριστικά του καλού φίλου. Στη συνέχεια τραγούδησαν το “Count on Me” του Bruno Mars και συμπλήρωσαν σχετικό φύλλο εργασίας. Τέλος τους δόθηκε από ένα κλειδί που διακόσμησαν και έτσι ολοκληρωσαν την αφίσα με τίτλο “The Keys to Friendship”.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤA ΚΛΕΙΔΙA ΤΗΣ ΦΙΛΙΑΣ