Λειτουργία του σχολείου

Μαρ 20218

Το σχολείο μας λειτουργεί κανονικά σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ παίρνοντας όλα τα μέτρα προστασίας που προβλέπονται.

Η Δ/νση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας μετά από την ενημέρωση που είχε από το σχολείο για τα 2 κρούσματα covid-19 στο Α1΄ και Β1΄ γνωμοδότησε την αναστολή λειτουργίας των 2 αυτών τμημάτων και όχι όλου του σχολείου, σύμφωνα με το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ.

Η Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Ρεθύμνου αποφάσισε την αναστολή λειτουργίας των 2 παραπάνω τμημάτων (5-18/3/21) με βάση την γνωμοδότηση της Δ/νσης Υγείας.

Ο δήμος Ρεθύμνου –τμήμα καθαριότητας- αμέσως μόλις ενημερώθηκε έκανε απολύμανση όλου του σχολείου.

Παρακαλούνται, οι γονείς να ενημερώνονται από το blog  του σχολείου και να επικοινωνούν στο email και στο τηλέφωνο του σχολείου για οτιδήποτε θέλουν να πληροφορηθούν.