Ανακοινώσεις

Νέα Ανακοίνωση, για τη λειτουργία του 29ου Νηπιαγωγείου Τρικάλων την Τετάρτη 17 Νοεμβρίουγονέων

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι την εβδομάδα από 1/11/2021 έως 5/11/21, παράλληλα με το εβδομαδιαίο πρόγραμμα της σχολικής μας μονάδας, ξεκινήσαμε τον πρώτο από τους τέσσερις θεματικούς κύκλους των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων. Αφορά το «ΕΥ ΖΗΝ» ( Ζω καλύτερα) και από την πρώτη διαθέσιμη υποενότητα : ΥΓΕΙΑ: Διατροφή – Αυτομέριμνα, Οδική Ασφάλεια, επιλέξαμε το θέμα της Υγιεινής Διατροφής, αφενός για να προάγουμε την διατροφική αξία των προϊόντων όλων των διατροφικών ομάδων, αφετέρου για να καλλιεργήσουμε ένα υγιές διατροφικό προφίλ στους μαθητές μας.

Οι δράσεις αναφορικά με τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων θα κοινοποιούνται ανά τακτά χρονικά διαστήματα στον ιστότοπο, ώστε να λαμβάνετε γνώση.

Προς το παρόν αναζητήστε στο κεντρικό μενού του Ιστολογίου και στη σελίδα των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων το Σχέδιο Δράσης της σχολικής μας μονάδας, ώστε να ενημερωθείτε για τη θεματολογία των τεσσάρων κύκλων, το όραμά μας, τους στόχους μας ανά θεματική ενότητα, καθώς και τις δεξιότητες που αναμένεται να αποκτήσουν οι μαθητές μας με το πέρας των δράσεων για τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων.