Ήρθες πάλι τρελό καρναβάλι!

Κατέφτασε το καρναβάλι και φέτος! Η πιο χαρούμενη γιορτή γεμάτη χρώματα, τραγούδια και πολύ παιχνίδι! Μια αφορμή για να έρθουμε πιο κοντά στις παραδόσεις και τα έθιμα του τόπου μας, αλλά και για να εκφραστούν οι μαθητές με δημιουργικές δραστηριότητες. Κατασκευές, μάσκες, γαϊτανάκι, παραδοσιακά παιχνίδια όπως τα αλευρομουτζουρώματα και η χάσκα και ανυπομονησία για το μεγάλο μας πάρτι. Την Τσικνοπέμπτη οι μικροί μας μαθητές κατέφτασαν μασκαρεμένοι και με παιχνιδιάρικη διάθεση στο νηπιαγωγείο. Γέμισαν οι αίθουσες γέλια, πειράγματα και σερπαντίνες. Μαθητές και εκπαιδευτικοί ξεφαντώσαμε και περάσαμε τη μέρα μας διαφορετικά. Κορύφωση της γιορτής μας το μεγάλο τραπέζι που στήθηκε στην ηλιόλουστη αυλή μας.

IMG 20240326 194722Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως τις υπέροχες μαμάδες των μαθητών μας για την πολύ ευγενική προσφορά τους με σουβλάκια για όλους

IMG 20240602 220629