Κορωνοϊός και Νηπιαγωγείο

Απρ 202029

….. Ήρθε λοιπόν και ο κορωνοϊός στην Ελλάδα και πολύ γρήγορα μπήκαμε στα σπίτια μας, στις αγκαλιές των αγαπημένων μας για να προστατευτούμε από αυτόν το διαφορετικό ιό.

Τα σχολεία, οι παιδικές χαρές, οι παιδότοποι, οι εργασίες των γονιών μας έκλεισαν με μόνο στόχο την ασφάλεια της υγείας μας. Η επικοινωνία όμως δεν σταμάτησε. Στις 17 Μάρτη αναρτήσαμε στη σελίδα μας στο Facebook το παρακάτω:

Καλημέρα!! Ας μάθουμε σήμερα μερικά πραγματάκια για τον “περίεργο” επισκέπτη, ο οποίος μας έχει αναγκάσει να βρισκόμαστε κλεισμένοι μέσα στο σπίτι…. Πείτε στα παιδιά μας να πατήσουν τον παρακάτω σύνδεσμο και……. Μαμάδες και μπαμπάδες ετοιμαστείτε να τους διαβάσετε τη μικρή ιστορία……. Α!!! Μόλις τελειώσετε την ανάγνωση, μπορούν τα παιδιά να ζωγραφίσουν αυτό που τους έκανε εντύπωση από τον νέο μας “ήρωα” και να μας το στείλετε inbox…..

Να ποιες λάβαμε:

Ας δούμε τον κόσμο από τα δικά τους μάτια, που όλα είναι τόσο απλά….

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| με ετικέτα , , ,  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κορωνοϊός και Νηπιαγωγείο

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Απρίλιος 2020