Eπίσκεψη στο 24ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου

Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψουν τα συναισθήματα, που ένιωσαν τα παιδιά μας κατά την επίσκεψή τους στο 24ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου, στα πλαίσια του προγράμματος “Μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο”, που πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με την πέμπτη τάξη του δημοτικού σχολείου και την δασκάλα τους την κυρία Βάσω Τεκέδου !!

Η χαρά και ο ενθουσιασμός τους ήταν απερίγραπτος και η εμπειρία αυτή θα τους μείνει αξέχαστη, τόσο σε αυτά όσο και σε μας τους εκπαιδευτικούς !! Ευχαριστούμε πολύ για την τεράστια και ζεστή αγκαλιά που ετοιμάσατε για τους μικρούς μας μαθητές.  Η πρώτη εντύπωση που δημιούργησαν για το δημοτικό σχολείου ήταν η καλύτερη χάρη στην δική σας προσπάθεια.

Τα παιδιά έπαιξαν, χάρηκαν, γλέντησαν και έκαναν μία πρώτη γνωριμία με το χώρο του Δημοτικού Σχολείου. Σας ευχαριστούμε πολύ

IMG 0524 IMG 0525 IMG 0521 desktop IMG 0523