Σκυταλοδρομία των σχολείων μας για την Παγκοσμια Ημέρα Δράσης Σχολείων για το κλίμα

IMG a359bd18261645f5725acb1e301de462 V

Σήμερα, 3 Νοεμβρίου 2022, το 20ο και το 21ο Δημοτικά Σχολεία Ηλιούπολης, μαζί με χιλιάδες σχολεία από όλο τον κόσμο, συμμετείχαμε στην Παγκόσμια Ημέρα Δράσης Σχολείων για το κλίμα, στέλνοντας και το δικό μας μήνυμα για την κλιματική αλλαγή!!! Σε συνεργασία με τον Δήμαρχο της πόλης μας, κ. Γιώργο Χατζηδάκη, οργανώσαμε μια σκυταλοδρομία από το 20ο μέχρι το 21ο Δ.Σ. Η αλλαγή σκυτάλης έγινε από τον κ. Δήμαρχο στην Πλατεία Ηρώων Αγωνιστών. Είμαστε όλοι περήφανοι και ελπίζουμε σε έναν καλύτερο κόσμο γύρω μας!!!!

Today, November 3, 2022, the 20th and 21st Primary Schools of Ilioupolis, together with thousands of schools from all over the world, participated in the World School Climate Action Day, sending our own message about climate change!!! In cooperation with the Mayor of our city, Mr. George Hatzidakis, we organized a relay race from the 20th P.S.to the 21st P.S. The change of baton was made by Mr. Mayor in the Square of Heroes Fighters. We are all proud and hope for a better world around us!!!!

#GlobalSchoolsActionDay #runningoutoftime Fee global