Επιστολή ενημέρωσης για τη λειτουργία της Επιτροπής Διεπιστημονικής  Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.)

Επιστολή ενημέρωσης για τη λειτουργία της Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.)

Επιστολή ενημέρωσης για τη λειτουργία της Επιτροπής Διεπιστημονικής

Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.)

download

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, καλή, ευλογημένη και δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία και σχολική ευημερία!

Επικοινωνούμε μαζί σας, προκειμένου να σας ενημερώσουμε για την έναρξη λειτουργίας της Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.) στο σχολείο μας. Ο θεσμός της Ε.Δ.Υ. αποτελεί μία καινοτόμα προσπάθεια με σκοπό την άμεση εκπαιδευτική αξιολόγηση και υποστήριξη των εκπαιδευτικών αναγκών των μαθητών/τριών σε σχολικές μονάδες γενικής εκπαίδευσης. Σκοπός της Ε.Δ.Υ. η ενδυνάμωση και η προώθηση της συνεργασίας, καθώς και ο συντονισμός του έργου των σχολικών μονάδων και η ενδυνάμωσή τους στην ανταπόκριση σε εκπαιδευτικές ανάγκες των μαθητών τους.

Όσοι και όσες από εσάς επιθυμείτε να δηλώσετε το αίτημά σας για αξιολόγηση και για παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών μπορείτε να επικοινωνείτε με τον Διευθυντή του σχολείου για περισσότερες πληροφορίες και τον προγραμματισμό μιας συνάντησης.

Ο Ψυχολόγος και η Κοινωνική Λειτουργός της Ε.Δ.Υ θα βρίσκονται στο σχολείο κάθε Πέμπτη.