Επισκεφθηκαμε το Περιβαλλοντικο Μουσείο Στυμφαλίας. Εναν υπέροχο, φιλόξενο και εκπαιδευτικό χώρο στο νομό Κορίνθου.
Μήνας: Μάρτιος 2024
25η Μαρτίου
ΑΠΟΚΡΙΕΣ
ΤΣΙΚΝΟΠΈΜΠΤΗ!!!!!!!!
Οι μαθητές μας τίμησαν δεόντως το έθιμο της Τσικνοπέμπτης. Διασκέδασαν, έφαγαν και απόλαυσαν τον υπέροχο καιρό στην αυλή μας.
Ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων για το ψήσιμο, τη μεταφορα και τη διανομή των σουβλακιων και τις πορτοκαλαδες. Ευχαριστούμε επισης το Δήμο μας για την άμεση ανταπόκριση σε καθε μας αναγκη, το “Στέκι ” (Γεωργακόπουλος Γιώργος και Ευγενία Λαγού), το κρεοπωλείο Θανάσης Μελέτης, (γονεις
Κωνσταντίνος Μελέτσης και Κωνσταντίνα Μαγγίνα), την Αντιοπη για τη δωρεά του ψωμιού και το ψητοπωλείο Πι και Φι.
6 Μαρτίου/ Ημέρα κατα του Σχολικού Εκφοβισμου και Βίας
Η 6η Μαρτίου έχει καθιερωθεί από το Υπουργείο Παιδείας ως Πανελλήνια Ημέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού. Οι μαθητές μας σήμερα ειπαν ΟΧΙ σε κάθε μορφή βίας και ενα ηχηρό ΝΑΙ στη φιλία. Τα χεράκια και τα λογάκια μας δεν ειναι για να πληγώνουν.
Υποστηρικτες μας ηταν και ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του Ζευγολατιου