“ΜΙΚΡΟΙ ΦΙΛΟΙ, ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ”

Οι μικροί μαθητές του 1ου και 2ου τμήματος θέλησαν να χαρίσουν στο Ειδικό Δημοτικό σχολείο Σκιάθου το αποτέλεσμα των κόπων τους.Θέλησαν να δωρίσουν τα λεφτά που μάζεψαν από τα κάλαντα των Χριστουγέννων. Μία οι αρρώστιες, μία ο covid, μία το ένα μία το άλλο… τα δώρα έφτασαν στον προορισμό τους πριν λίγες ημέρες.
DSCN1682
Τα δώρα τα πήγε η κυρία Κατερίνα Παπαθανασίου, η οποία μαζί με τις συναδέλφους της, κυρία Έφη Αμφιλοχίου και κυρία Άννα Χήτα οργάνωσαν τη Δράση των μαθητών.
Χάρισαν λοιπόν ένα κόφτη και ένα μίξερ για τον πάγκο της μαγειρικής…DSCN1684DSCN1685
και μια “τραμπάλα” για τα μαθηματικά!!!DSCN1688
και ψαλιδάκια για αριστερόχειρες μαθητέςDSCN1689
και βιβλία…που θα τα παραλάβουν σε λίγες μέρες.
Το 1ο Ειδικό Δημοτικό σχολείο Σκιάθου “Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης” ευχαριστεί θερμά, σε δική του ανάρτηση στην ιστοσελίδα του, τους μικρούς του φίλους και τις νηπιαγωγούς για την ευαισθησία,την ανιδιοτέλεια και τη γενναιοδωρία τους. Κι εμείς με τη σειρά μας ευχαριστούμε για την όμορφη συνεργασία και ελπίζουμε σε πολλές ακόμα στο μέλλον.