Eπιστρέψαμε!!Σεπτέμβριος 2024

Συγγραφέας: 1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ | , στις 06-09-2024

children are reading books stack books garden scene 1308 97282

Aγαπητοί γονείς επιστρέψαμε στον ανακαινισμένο χώρο μας και σας περιμένουμε  για να ξεκινήσουμε μαζί- εκπαιδευτικοί ,γονείς και παιδιά – το όμορφο  ταξίδι στον κόσμο του νηπιαγωγείου  για την σχολική χρονιά 2024-2025 !!

Σας ενημερώνουμε ότι :

Για την ΔΕΥΤΕΡΑ  9-9-2024 και ώρα 7:00 μ. μ. έχει προγραμματιστεί συνάντηση εκπαιδευτικών με τους γονείς στο χώρο του σχολείου μας, προκειμένου να ενημερωθείτε για το εκπαιδευτικό πρόγραμμα του νηπιαγωγείου και να γνωριστείτε με τις εκπαιδευτικούς των τμημάτων. Καλό θα ήταν, αν φυσικά αυτό είναι εφικτό , να προσέλθετε στο σχολείο χωρίς τα παιδιά .

Την ΤΕΤΑΡΤΗ  11-9-2024  και ώρα  9:00 π. μ. θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός στην αυλή του σχολείου μας και η αποχώρηση των παιδιών θα γίνει αμέσως μετά τη λήξη του Αγιασμού.

Οι   νέοι μαθητές μας  όμως (προνήπια) μπορούν να επισκεφτούν τις τάξεις ,να δουν τον χώρο και να γνωρίσουν  τις δασκάλες τους .

Από την ΠΕΜΠΤΗ 12-9-2024 το Νηπιαγωγείο θα λειτουργήσει κανονικά με Πρωινό Υποχρεωτικό και Ολοήμερο πρόγραμμα .

Αγαπημένα μας παιδιά σας ευχόμαστε ολόψυχα η κάθε μέρα στο νηπιαγωγείο να είναι μια όμορφη εμπειρία! Καλή σχολική χρονιά με ατελείωτα όνειρα, παιχνίδια και γνώσεις!

Σας περιμένουμε!!

Η Προϊσταμένη

Πασιοπούλου Αλεξάνδρα   (τμήμα 1 -Υποχρεωτικό πρωϊνό πρόγραμμα)

Οι νηπιαγωγοί