Καλή αρχή!
Φίλες και φίλοι μας καλησπέρα!
Πέρασε κιόλας η πρώτη εβδομάδα της νέας σχολικής χρονιάς! Μικροί και μεγάλοι βρισκόμαστε σε περίοδο προσαρμογής, της οποίας η διάρκεια διαφέρει από άτομο σε άτομο…Γι’ αυτό χρειάζεται όλοι να δώσουμε χρόνο σε όλους, για να συνηθίσουμε τα νέα δεδομένα…
Ξεκινήσαμε με τον καθιερωμένο αγιασμό που πραγματοποίησε ο πατήρ Φώτιος την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου στην αυλή του νηπιαγωγείου.
Από την επομένη 13 Σεπτεμβρίου άρχισε και η λειτουργία του ολοημέρου. Οι μικροί μαθητές και οι μικρές μαθήτριές μας έλαβαν και ένα δωράκι καλωσορίσματος, μία τρίλιζα οικολογική με καπάκια από πλαστικά μπουκάλια και καραμέλες για να είναι γλυκιά η νέα σχολική χρονιά!
Την Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου έγινε και η πρώτη ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς και κηδεμόνες των παιδιών, σε θέματα λειτουργίας του νηπιαγωγείου. Θα ακολουθήσει ενημέρωση για το εκπαιδευτικό πρόγραμμα σε επόμενη συνάντηση.
Ας ευχηθούμε και πάλι να έχουμε μια ήρεμη και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία!!!
Καλό σας βράδυ!!!