Σχέδια Δράσης

Σχ. έτος 2022 – 2023

Τίτλος σχεδίου δράσης:  “Συμμετοχή των γονέων στη σχολική ζωή και ενδυνάμωση των σχέσεων εκπαιδευτικών – γονέων”

Άξονας: Σχέσεις σχολείου – οικογένειας

Στόχος : H βελτίωση της επικοινωνίας εκπαιδευτικών – γονέων και η ενίσχυση των σχέσεων συνεργασίας μεταξύ τους. Μέσω της ενεργητικής συμμετοχής των γονέων στις δραστηριότητες του νηπιαγωγείου και της δημιουργίας διαπροσωπικών και συνεργατικών σχέσεων ,επιδιώκεται η αποτελεσματικότερη λειτουργία της σχολικής μονάδας, με απώτερο στόχο την ομαλή και ολόπλευρη ανάπτυξη των μαθητών.

Σχ. έτος 2021 – 2022

Τίτλος σχεδίου δράσης:  “Ενσωμάτωση των Τ.Π.Ε στην εκπαιδευτική διαδικασία”

Άξονας: Διδασκαλία, μάθηση και αξιολόγηση

Στόχος Βελτίωσης: Η αναβάθμιση και ο εμπλουτισμός της υλικοτεχνικής υποδομής του σχολείου, με τη δημιουργία κέντρου ενδιαφέροντος Τ.Π.Ε με η/υ και προτζέκτορα σε κάθε τάξη), ώστε να μπορεί  να αξιοποιηθεί από τους εκπαιδευτικούς και τα παιδιά στην εκπαιδευτική διαδικασία.