ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ

Αγαπητοί γονείς,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως οι εγγραφές στο 1ο Ειδικό Νηπιαγωγείο Λάρισας, όπως και σε όλα τα Νηπιαγωγεία της χώρας, ξεκίνησαν την 1η Μαρτίου και θα ολοκληρωθούν στις 20 Μαρτίου 2021.

Στα Νηπιαγωγεία, για το σχολικό έτος 2021-2022, θα φοιτήσουν μαθητές/τριες που έχουν συμπληρώσει τη νόμιμη ηλικία εγγραφής. Συγκεκριμένα, στα Νηπιαγωγεία εγγράφονται μαθητές/τριες που την 31η Δεκεμβρίου του έτους εγγραφής συμπληρώνουν την ηλικία των τεσσάρων (4) ετών. Δηλαδή για το σχολικό έτος 2021-22, εγγράφονται στα Νηπιαγωγεία μαθητές/τριες, οι οποίοι/ες είναι γεννημένοι/ες το 2016 και το 2017 και τα Νηπιαγωγεία υποχρεούνται να δεχτούν όλες τις αιτήσεις νηπίων και προνηπίων που έχουν γεννηθεί αυτά τα έτη.

Τα δικαιολογητικά εγγραφής είναι τα ακόλουθα:

(1) Πιστοποιητικό γέννησης

(2) Βιβλιάριο εμβολίων

(3) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας

(4) Βεβαίωση από το ΚΕΣΥ

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί μας στο ακόλουθο τηλέφωνο: 2410622277