Εκπαιδευτικοί

Οι εκπαιδευτικοί του 1ου Νηπιαγωγείου Χολαργού

Σχολικό έτος 2024-2025

Στο σχολείο μας λειτουργούν 2 τμήματα Νηπιαγωγείου, καθώς και τμήμα Ένταξης. Στα τμήματα Α’  και  Β’  πραγματοποιείται προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα και ως εκ τούτου πλαισιώνονται από δύο υπεύθυνους – εκπαιδευτικούς.

Ειδικότερα, στο τμήμα Α’  συνεργάζονται οι Νηπιαγωγοί κα Έπη Κορωνάκη, κα Ειρήνη Κέφη, η οποία είναι και η Προϊσταμένη του σχολείου και η κα Κατερίνα Παπαδάτου που είναι ειδική Νηπιαγωγός  παράλληλης στήριξης.

Στη συνέχεια, στο τμήμα Β’ συνεργάζονται οι Νηπιαγωγοί κα Άννα Ζαγανά και η κα Σίσσυ Μαυραγάνη.

Ακόμη,  το  Τμήμα Ένταξης του σχολείου μας υποστηρίζεται από την ειδική Νηπιαγωγό  κα Φρόσω .Δουλγέρογλου.

Τέλος, σε όλα τα τμήματα πραγματοποιούνται Αγγλικά 2 φορές την εβδομάδα από την Δασκάλα Αγγλικών κα Ελίνα Πατεράκη.