Δημιουργία μαθητικού λογαριασμού

Εδώ οι γονείς θα βρείτε οδηγίες για τη δημιουργία μαθητικού λογαριασμού του παιδιού σας

Πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης

Το πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης του Νηπιαγωγείου μας για Τρίτη 26/9/2023 και Τετάρτη 27/9/2023:

Αγιασμός

Ξεκινάμε 1

Αρχίζουν τα μαθήματα και περιμένουμε τα παιδάκια μας με μεγάλη χαρά!

Την προσεχή Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου 2023 ξεκινάμε επιτέλους τη σχολική χρονιά τελώντας τον καθιερωμένο Αγιασμό στις 9.00 το πρωί στην αυλή του νηπιαγωγείου μας.

Θα

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Αναβολή μαθημάτων 18-22/9/2023

Δεύτερη εβδομάδα αναβολής των μαθημάτων στη Θεσσαλία.

Με απόφαση του Περιφερειάρχη Θεσσαλίας κ. Κ. Αγοραστού τα μαθήματα σε όλες τις σχολικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Θεσσαλίας δεν θα διεξαχθούν από 18.9.2023 μέχρι και 22.9.2023 λόγω των έκτακτων συνθηκών που επικρατούν στην Περιφέρεια Θεσσαλίας.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Ψυχοκοινωνική υποστήριξη σχολικής κοινότητας

Την Κυριακή 17/9/2023 θα πραγματοποιηθούν συναντήσεις/ενημερώσεις για την υποστήριξη εκπαιδευτικών και γονέων στη Λάρισα για τη διαχείριση κρίσεων, στρες, και τραυματικού άγχους από κλιμάκια Ειδικών Ψυχολόγων του Κέντρου Παιδοψυχικής Υγιεινής, μετά από πρωτοβουλία του ΥΠΑΙΘΑ.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να συμμετέχουν.

Πληροφορίες θα δείτε αναλυτικά στο επισυναπτόμενο πρόγραμμα.

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας διοργανώνει σεμινάρια με το Χαμόγελο του Παιδιού για εκπαιδευτικούς και γονείς.

Οι ενδιαφερόμενοι-ες μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι 15/9/2023 στις παρακάτω φόρμες:

Αναβολή έναρξης μαθημάτων

Καλή χρονιά μετ’ εμποδίων 😥

Μετά από τις καταστροφικές πλημμύρες που έπληξαν περιοχές της Θεσσαλίας, μεταξύ αυτών του νομού Λάρισας, με απόφαση του Περιφερειάρχη Θεσσαλίας δεν θα διεξαχθούν μαθήματα σε ΟΛΕΣ τις σχολικές μονάδες της περιφέρειας από 11/9/2023 έως και 15/9/2023.

Ως εκ τούτου, ο προγραμματισμένος για τη Δευτέρα 11/9/2023 και ώρα 9 π.μ. Αγιασμός ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ.

Θα υπάρξει νεότερη ειδοποίηση.

Αγιασμός

Από τα συστεγαζόμενα 1ο και 4ο Νηπιαγωγεία Αμπελώνα ανακοινώνεται ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12/9/2022 και ώρα 9 πμ στην αυλή του νηπιαγωγείου.

Θα ακολουθήσει σύντομη ενημέρωση των γονέων/συνοδών.