1.Το Νηπιαγωγείο Ριζαριού σε συνεργασία με σχολεία Προσχολικής και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης από όλη την Ελλάδα, στα πλαίσια της ενδοσχολικής επιμόρφωσης, οργάνωσε επιμορφωτική συνάντηση (την οποία και παρακολουθήσαμε)με θέμα:
« Code Week (Εβδομάδα κώδικα) 2023 και δραστηριότητες προγραμματισμού»
2.Το Νηπιαγωγείο Ριζαριού σε συνεργασία το Αειφόρο Σχολείο και με σχολεία Προσχολικής και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης από όλη την Ελλάδα στα πλαίσια της ενδοσχολικής επιμόρφωσης, οργάνωσε επιμορφωτική συνάντηση την Τρίτη 10/10/2023 με θέμα:
« Αειφόρο σχολείο: Προϋποθέσεις επιτυχούς πιστοποίησης »
Πρώτες βοήθείες στο Νηπιαγωγείο 29/11/23
Σεμινάριο ενδοσχολικης επιμόρφωσης σε συνεργασία με τα: 2,3,4,5ο Νηπιαγωγεία Αλμυρού, το 1ο και 2ο Νηπιαγωγείαο Ευξεινούπολης και τα Νηπιαγωγεία Σούρπης και Αεροδρομίου.