Screen Shot 05-15-21 at 04.49 PM

Το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας, στο πλαίσιο ενημέρωσης των μαθητών Λυκείου σχετικά με θέματα σπουδών, έρευνας και επαγγελματικών προοπτικών δημιούργησε τη δράση “Βρες τι θα σπουδάσεις”, η οποία απευθύνεται στους υποψήφιους φοιτητές.

Η δράση αφορά την πλήρη ενημέρωση των μαθητών και υποψήφιων φοιτητών όλης της χώρας για τα προπτυχιακά προγράμματα σπουδών που προσφέρει το Πανεπιστήμιο και τις δυνατότητες επαγγελματικής τους αποκατάστασης σε συνδυασμό με τις ενέργειες που πραγματοποιεί για την πρακτική τους άσκηση και τη διασύνδεση με την αγορά εργασίας. Οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν και να μάθουν τα προγράμματα σπουδών που τους ενδιαφέρουν, να γνωρίσουν τα Τμήματα του Πανεπιστημίου και να μάθουν χρήσιμες πληροφορίες για τον κάθε κλάδο. Σας επισυνάπτουμε αναλυτικές πληροφορίες:

Γνωρίζω το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας