To 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας στο σχολείο μας

afisa fest
Σήμερα πραγματοποιήθηκε στο σχολικό μας συγκρότημα το 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας για τον κόμβο του Βόλου. Μαθητές και μαθήτριες είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τις ψηφιακές τους δημιουργίες, καθώς και να συμμετάσχουν σε εργαστήρια 3D Printing, Ρομποτικής, Ψηφιακής αφήγησης και Αστρονομίας (ηλιοπαρατήρηση) στους χώρους του Πειραματικού Λυκείου και Γυμνασίου Νέας Ιωνίας.

Στο χώρο παραβρέθηκε και ο ο Σεβ. Μητροπολίτης Δημητριάδος κ. Ιγνάτιος που απηύθυνε μήνυμα στους μαθητές και μαθήτριες του φεστιβάλ.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους τους εκπαιδευτικούς των σχολείων για τη συμμετοχή τους, την ομάδα TALOS και ιδιαίτερα τον κ. Γεώργιο Ζαμπέτογλου για τη διοργάνωση.
fest 13 fest 12 fest 11 fest 10 fest 9 fest 8 fest 7 fest 6 fest 5 fest 4 fest 3 fest 2 fest 1 fest 14fest 15
Κατηγορίες: Δράσεις - Εκδηλώσεις, Όμιλος Αστρονομίας 2023-24, Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.