Διαδικτυακό μάθημα Πρώτων Βοηθειών από την οργάνωση Kids save lives – Τα παιδιά σώζουν ζωές

KSLΤην Τετάρτη 24/01/2024, από τις 9:00 π.μ. έως τις 11:00 π.μ., οι μαθητές/τριες του σχολείου μας, μαζί με τους εκπαιδευτικούς, παρακολούθησαν διαδικτυακό μάθημα Πρώτων Βοηθειών (θεωρητικό σκέλος) από την ανθρωπιστική οργάνωση “Kids save lives – Τα παιδιά σώζουν ζωές” και ενημερώθηκαν για το πώς μπορούν να σώσουν συνανθρώπους μας που η ζωή τους βρίσκεται σε κίνδυνο. Θα ακολουθήσει το πρακτικό σκέλος του μαθήματος, το οποίο θα παρακολουθήσουν επίσης μαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας. Το πρόγραμμα είναι εγκεκριμένο από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ) του Υπουργείου Παιδείας και υλοποιείται με την εθελοντική συμμετοχή περίπου 830 εθελοντών.

KSL5 KSL4 KSL3 KSL2 KSL1

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.