ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

Επανερχόμενοι στις προ κορωνοιού δράσεις, πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας ενημερωτικές δια ζώσης συναντήσεις με τους γονείς και τους κηδεμόνες των μαθητών/τριων μας.
Την Τετάρτη 27/9, την Πέμπτη 28/9 και την Παρασκευή 30/9 οι γονείς των μαθητών της Α , Β και Γ Γυμνασίου αντίστοιχα είχαν τη δυνατότητα να γνωρίσουν τους/τις καθηγητές/τριες των παιδιών τους και να ενημερωθούν αναλυτικά για το πλαίσιο λειτουργίας του Σχολείου, τις δράσεις που θα πραγματοποιηθούν κατά το τρέχον σχολικό έτος, αλλά και για τις «απαιτήσεις» ή τις ιδιαιτερότητες κάθε τάξης και μαθήματος.
Οι συναντήσεις αυτές θεωρούμε ότι αποτελούν μια καλή βάση για την συνεργασία ανάμεσα στο σχολείο και την οικογένεια, καθώς λύνουν απορίες, γνωστοποιούν το πλαίσιο λειτουργίας και ανοίγουν διαύλους επικοινωνίας που αποτελούν μια από τις βασικές πτυχές της σχολικής ζωής και επιτυχίας.