Διάκριση μαθήτριας του σχολείου σε Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό Ποίησης

αφίσα διαγωνισμού

Η μαθήτρια του σχολείου μας, ΙΟΥΛΙΕΤΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ (Β6) συμμετείχε στον 11ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ποίησης 2023-2024 με τίτλο: «Νίκος Γκάτσος, ο ποιητής των στίχων». Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από τα Εκπαιδευτήρια “Παναγία Προυσιώτισσα” και είχε συμμετοχές από ιδιωτικά και δημόσια σχολεία της Ελλάδας και του εξωτερικού.

Η μαθήτρια με το ποίημα “Στοιχειωμένη κιθάρα” απέσπασε το τρίτο βραβείο ποίησης στην κατηγορία των Γυμνασίων. Η βράβευσή της έχει ιδιαίτερη σημασία, λαμβάνοντας υπόψη τη μεγάλη και πανελλαδική  συμμετοχή μαθητών/τριών στον διαγωνισμό. Το βραβείο συνοδεύεται από Τιμητικό Δίπλωμα και  λογοτεχνικά βιβλία.

Την πρωτοβουλία και την καθοδήγηση  για τη συμμετοχή της μαθήτριας στον διαγωνισμό είχε  η φιλόλογος, Ζωή Τακαβάκογλου.

Θερμά συγχαρητήρια στη μαθήτρια του σχολείου μας! Πάντα να έχει έμπνευση  και  επιτυχίες στη ζωή της!