Εορτασμός εθνικής επετείου 28ης Οκτωβρίου
Με κάθε μεγαλοπρέπεια γιορτάστηκε και φέτος στο σχολείο μας η επέτειος της 28ης Οκτωβρίου. Μια επέτειος που πάντα θα μας θυμίζει το ανυπέρβλητο «ΟΧΙ» που βροντοφώναξαν οι Έλληνες απέναντι στο φασισμό και το ναζισμό.
Η γιορτή ξεκίνησε με την καθιερωμένη τελετή παράδοσης τής Σημαίας, τον ορισμού σημαιοφόρου και παραστατών για το σχολικό έτος 2022-2023 και την απονομή αριστείων και βραβείων στους μαθητές που αρίστευσαν κατά το προηγούμενο σχολικό έτος.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες με την καθοδήγηση των καθηγητριών τους, Χατζηαγοράκη Ευαγγελίας και Σμάγα Παναγιώτας τα γεγονότα τού Β΄ Παγκοσμίου πολέμου στην Ελλάδα με τη βοήθεια πλούσιου οπτικοακουστικού υλικού. Τη γιορτή πλαισίωσαν τραγούδια από τη χορωδία και οι μελωδίες της ορχήστρας τού σχολείου, σε διδασκαλία τής καθηγήτριας Μουσικής κας Κοσμίδου Βασιλικής.