ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ NOESIS – ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΔΟΣΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ
Τα τμήματα Α1 και Α4 της Πρώτης τάξης του Γυμνασίου πραγματοποίησηαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο Κέντρο Διάδοσης επιστημών και μουσείο τεχνολογίας- NOESIS. Οι μαθήτριες και οι μαθητές είχαν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν μια προβολή στο Πλανητάριο με τίτλο «Από τη Γη στο Σύμπαν». Στη συνέχεια ακολούθησε ξενάγηση στο Μουσείο Τεχνολογίας (Αρχαία Ελληνική Τεχνολογία), Τεχνοπάρκο και Τεχνολογία.
Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί:
Γεροδήμου
Καφαντάρης Γ.
Χρήστου Ζωή