ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2024-2025

Σας επισημαίνουμε ότι επειδή οι αιτήσεις εγγραφών ξεπερνούν τον αριθμό μαθητών/τριών που μπορεί να εξυπηρετήσει η σχολική μονάδα, και σύμφωνα με την εγκύκλιο Φ13α/77656/Δ4 / 30-06-2021 του ΥΠΑΙΘ, θα πραγματοποιηθεί δημόσια κλήρωση, την Τρίτη 09/07/2024, στο Αμφιθέατρο του Σχολικού Συγκροτήματος των ΕΠΑ.Λ. Σταυρούπολης, ώστε να καλυφθεί ο προβλεπόμενος ανώτατος αριθμός μαθητών/τριών, βάσει του παρακάτω προγράμματος:

• Ώρα 09:00 π.μ., κλήρωση για τα τμήματα της Α΄ Τάξης.  Αφορά σε όλους τους/τις μαθητές/-τριες που αιτήθηκαν την εγγραφή τους στην Α΄ τάξη του σχολείου μας.
  • Ώρα 09:30 π.μ., κλήρωση για το τμήμα της Β’ τάξης Αφορά σε μαθητές/-τριες που ολοκλήρωσαν την Α΄ τάξη σε άλλα σχολεία.
    • του τομέα Μηχανολογίας
    • του Τομέα Εφαρμοσμένων Τεχνών.
  • Ώρα 10:00 π.μ., κλήρωση για τα τμήματα της Γ’ τάξης των ειδικοτήτων:  Αφορά όλους τους/τις μαθητές/τριες του σχολείου που αιτήθηκαν.
    • Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων.

Επισημάνσεις

• Όσοι αιτούντες/αιτούσες μαθητές/τριες έχουν ενεργούς αδερφούς/αδελφές μαθητές/τριες στο Σχολείο, εγγράφονται κατά προτεραιότητα και εξαιρούνται της κλήρωσης.
  • Τα αποτελέσματα της κλήρωσης θα ανακοινωθούν στην ιστοσελίδα του 1ου ΕΠΑΛ Σταυρούπολης το μεσημέρι της Τρίτης 09/07/2024.
  • Τα αποτελέσματα της κλήρωσης ανακοινώνονται με τον αριθμό αίτησης του κηδεμόνα στο e-eggrafes και όχι με ονοματεπώνυμα, λόγω της νομοθεσίας των προσωπικών δεδομένων.

ΝΕΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ, ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ, ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2024-2025

ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2024-2025 Διάβασε περισσότερα