Από 18 Ιουνίου 2021 έως 2 Ιουλίου 2021 οι Ηλεκτρονικές Αιτήσεις Εγγραφής, Ανανέωσης εγγραφής και Μετεγγραφής σε ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.

Οι μαθητές/-τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή  να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2021 – 2022, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

https://e-eggrafes.minedu.gov.gr ,

ή μέσω της διαδικτυακής πύλης

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2021 – 2022

Εγκύκλιος Ηλεκτρονικών Εγγραφών ΓΕΛ ΕΠΑΛ ΠΕΠΑΛ 2021 22

1ο ΕΠΑΛ Σερβίων: «Ενημερώσου. Προφυλάξου. Εμβολιάσου». Βίντεο για τη διάχυση του προγράμματος «Ιοί. Ένας αόρατος εχθρός» (video)

Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά το 1ο ΕΠΑΛ Σερβίων συμμετέχει στο πρόγραμμα Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ, υπό την αιγίδα του «ΝΟΗΣΙΣ» – Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας, υλοποιώντας τη δράση «Ιοί. Ένας αόρατος εχθρός».

Κατά τη διάρκεια του προγράμματος πραγματοποιήθηκαν ενημερώσεις για τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα και την COVID-19 από επαγγελματίες υγείας. Οι μαθητές μας ερεύνησαν το θέμα, κατέγραψαν οδηγίες προφύλαξης και σχεδίασαν ενημερωτικό φυλλάδιο και αφίσα για το πρόγραμμα. Για την εμπέδωση και διάχυση του συνθήματος «Ενημερώσου. Προφυλάξου. Εμβολιάσου» που διατύπωσαν οι μαθητές δημιουργήθηκαν αφίσες, T-shirt, στυλό, οικολογικές τσάντες και αντιβακτηριδιακές θήκες φύλαξης μάσκας. Τέλος, για τη διάχυση του προγράμματος δημιουργήθηκε βίντεο με τα πεπραγμένα της δράσης.

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ενημέρωση για το πρόγραμμα «Ψηφιακή Μέριμνα»

01-ΕΠΕΞΗΓΗΜΑΤΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ 01-Ψηφιακή Μέριμνα- ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ

01-EΓΚΥΚΛΙΟΣ ΨΗΦΙΑΚΗ ΜΕΡΙΜΝΑ Τ

01-Ψηφιακή Μέριμνα- ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ

Υγειονομική Εξέταση / Πρακτική Δοκιμασία Υποψηφίων ΤΕΦΑΑ 2021

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΕΦΑΑ 2021-1_signed

Διενέργεια προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για την εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος και στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων

003-Διενέργεια προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για την εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος- στις Στρατιωτικές Σχολές

Πρόγραμμα δρομολογίων του ΚΤΕΛ για τις Πανελλήνιες Εξετάσεις των ΕΠΑ.Λ

Για τις ημέρες των Πανελλαδικών Εξετάσεων των ΕΠΑΛ τα δρομολόγια από τις Τοπικές Κοινότητες του Δήμου Σερβίων διαμορφώνονται ως εξής:

Ώρες αναχώρησης για τις ημέρες των πανελληνίων εξετάσεων προς ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

06:30 από Λιβαδερό – 06:45 από Μεταξά – 06:55 από Τριγωνικό – 07:05 από Πολύραχο – ΚΤΕΛ Σερβίων

06:15 από Ελάτη – 06:30 από Τρανόβαλτο – 06:35 από Μικρόβαλτο – 06:50 από Προσήλιο από Αυλές 07:00 – ΚΤΕΛ Σερβίων

07:00 Πλατανόρευμα 07:10 Κρανίδια – ΚΤΕΛ Σερβίων

07:00 από Λεύκαρα – 07:15 από Ροδίτη – 07:20 από Μεσσιανή – Κοζάνη (1ο ΕΠΑΛ)

Αναχώρηση από ΚΤΕΛ ΣΕΡΒΙΩΝ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΖΑΝΗΣ ΣΤΙΣ 07:15

Τα δρομολόγια από Βελβεντό <-> Σέρβια γίνονται με ΤΑΧΙ  06:45 πμ

Για την επιστροφή οι μαθητές θα συνεννοούνται με τον οδηγό του δρομολογίου ΣΕΡΒΙΑ – ΚΟΖΑΝΗ

Ο Δ/ντής του 1ου ΕΠΑΛ ΣΕΡΒΙΩΝ
Κυριάκος Τσολακίδης

Ενημέρωση Υποψηφίων για εισαγωγή στα Α.Ε.Ι. και στις σχολές συναρμοδίων υπουργείων (ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ, ΑΣΥΝΟΜΙΚΕΣ ΚΛΠ) μέσω Πανελλαδικών εξετάσεων ΕΠΑ.Λ.».

00-Εγκύκλιος Τελική ΕΒΕ ΕΠΑΛ

00-ΦΕΚ_1930_ΕΒΕ

00-2021_2_26_ΦΕΚ 774_Β_ΥΑ_ΕΥΡΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΕΒΕ

001-ΦΕΚ 2371-Β-2021 ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΠΑΛ