Εκπαιδευτικό Σεμινάριο για την Προστασία του Θαλασσίου Οικοσυστήματος στις Οινούσσες

Ο Δήμος Οινουσσών, σε συνεργασία με την ομάδα All For Blue διοργάνωσε εκπαιδευτικό σεμινάριο για την προστασία του θαλασσίου οικοσυστήματος. Το σεμινάριο που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Οινουσσών, είχε ως στόχο την ενεργή συμμετοχή των μαθητών του νησιού. Κατά τη διάρκειά της δράσης, οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν επίδειξη υποβρυχίου καθαρισμού.  Στο τέλος της εκδήλωσης, οι συμμετέχοντες μαθητές και εκπαιδευτικοί έλαβαν αναμνηστικό δώρο, το οποίο είχε ως στόχο την ενίσχυση της οικολογικής τους συνείδησης.

Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα All For Blue και τους Αντιδημάρχους κ. Χαλκιά Ευγενία και κ. Λεοντή Κωνσταντίνο, για την παρουσία τους και τον συντονισμό του προγράμματος.

“All For Blue  –  Καθαρή Θάλασσα, Καθαρό Μέλλον”