Υπενθύμιση σχετικά με την οριστικοποίηση εγγραφών – ανανεώσεων εγγραφών – μετεγγραφών

Σας υπενθυμίζουμε πως μετά την οριστική κατανομή των μαθητών στο 1ο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Λευκάδας, θα πρέπει οι γονείς – κηδεμόνες να οριστικοποιήσουν την εγγραφή του παιδιού τους καταθέτοντας όσα δικαιολογητικά απαιτούνται. Η οριστική κατανομή των μαθητών που έχουν επιλέξει τα ΕΠΑΛ θα γίνει την Τρίτη 6 Ιουλίου. Λαμβάνοντας υπόψη την εξαιρετικά επείγουσα ανάγκη να αντιμετωπιστούν οι άμεσοι κίνδυνοι από τη διάδοση του νέου κορωνοϊού COVID-19, οφείλουν να αποστείλουν Υπεύθυνη Δήλωση μέσω της ιστοσελίδας του https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/upeuthune-delose-kai-exousiodotese και τα απαραίτητα δικαιολογητικά μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη σχολική μονάδα ή να παρουσιαστούν, κατόπιν συνεννόησης, για την οριστική εγγραφή, ανανέωση εγγραφής ή μετεγγραφή τους, προσκομίζοντας όσα δικαιολογητικά απαιτούνται κατά περίπτωση: – από την 6η Ιουλίου 2021 έως τη 16η Ιουλίου 2021 ηλεκτρονικά ή – από την 6η Ιουλίου 2021 έως τη 16η Ιουλίου 2021 με φυσική παρουσία κατόπιν συνεννόησης, κατά τις ημέρες θερινής εφημερίας (Τετάρτη 7/7 ή Τετάρτη 14/7). Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση ή απορία στο mail@1epal-lefkad.lef.sch.gr ή και στα τηλέφωνα του σχολείου (2645023320 , 2645023327) κατά της ημέρες λειτουργίας του.

ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΠΕ82