“ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ”
Οι μαθητές του 1ου ΕΠΑΛ κάτω Κορακιάνας , σήμερα Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022, συμμετείχαν με ζήλο σε αθλητικές δραστηριότητες , στο πλαίσιο της εναρμόνισης του αθλητισμού της 9 ης ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2022 με την Ευρωπαϊκή ημέρα Σχολικού Αθλητισμού.
Με κοινό σύνθημα “ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ” και στόχο την ανάδειξη της ωφελιμότητας της άθλησης στη σωματική και πνευματική υγεία εφ΄ όρου ζωής ολοκλήρωσαν επιτυχώς τις παρακάτω δραστηριότητες .
“Στο πλαίσια του μαθήματος Τεχνολογίας Τροφίμων”
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΑΓΙΑΣΜΟΥ
Πρόσκληση για την τελετή του Αγιασμού
Με το μήνυμά μου αυτό, θα ήθελα πρώτα από όλα, να σας καλωσορίσω στο Σχολείο μας.
Να σας ενημερώσω και να σας προσκαλέσω επίσης να παρευρεθείτε την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 στην σχολική μας μονάδα όπου θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός.
Η προσέλευση των μαθητών μπορεί να γίνει με την χρήση Αστικής ή Υπεραστικής συγκοινωνίας ( και θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί μέχρι την 08:30 με 09:00 π.μ. ), ενώ θα δοθούν σε όλους βεβαιώσεις μετακίνησης για τις επόμενες ημέρες. Οι μαθητές εκτός από την γνωριμία τους με την σχολική μονάδα, τους καθηγητές τους και την Διεύθυνση του σχολείου θα παραλάβουν επίσης και τα σχολικά τους βιβλία ( σε τσάντες του σχολείου ). Σχετικά με την ολοκλήρωση εγγραφών, θα εξεταστούν ανά περίπτωση και θα δοθούν στους μαθητές τυχόν έντυπα που χρειάζονται προς συμπλήρωση.
Εύχομαι στους μαθητές και στις μαθήτριες υγιή, ασφαλή και δημιουργική σχολική χρονιά και σε εσάς τους γονείς, δύναμη και αντοχή για να αντεπεξέλθετε με επάρκεια στο έργο σας.
Για οποιαδήποτε διευκρίνιση επικοινωνήστε με το σχολείο στα τηλέφωνα
Τηλέφωνο : 2661091910 Κιν.: 6947727080
Με εκτίμηση
ο
Διευθυντής
Πισσάνος Γεώργιος
ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙΡΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ
ΛΟΓΩ ΕΝΤΟΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΑΥΡΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15 – 10 – 2021 ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΚΛΕΙΣΤΟ. ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΣΩ WEBEX ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΙΣΧΥΟΝ (ΑΠΟ 11-10-2021) ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΔΕΣΜΩΝ ΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΤΑΞΕΩΝ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ.