Εικονική Επιχείρηση 2021-2022

logo

H Εικονική Επιχείρηση αποτελεί ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα που βασίζεται στην αρχή της «εκμάθησης μέσα από την πράξη» και απευθύνεται σε μαθητές ηλικίας 15-18 ετών (Γ’ Γυμνασίου έως και Γ’ Λυκείου). Υλοποιείται δωρεάν από το Junior Achievement Greece σε δημόσια και ιδιωτικά σχολεία από όλη την Ελλάδα και όλους τους τύπους Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Γενικά Σχολεία, ΕΠΑ.Λ., Ειδικής Αγωγής, Πειραματικά).

Για 3η χρονιά, το σχολείο μας συμμετέχει στο εκπαιδευτικό αυτό πρόγραμμα!

Η εταιρία “Ζωομπουκίτσες Έβρου A.E.”, του Τομέα Οικονομίας και του Τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος, είναι φέτος η εικονική επιχείρηση του σχολείου μας!

Πρόκειται για την παρακάτω επιχειρηματική πρόταση : «Παραγωγή καινοτόμων ζωοτροφών για ζώα παραγωγής/κατοικίδια από υπολείμματα τροφίμων»

Δείτε την εξέλιξη της φετινής χρονιάς:

Διαδικτυακή συνομιλία με την Α.Ε. Προέδρο της Δημοκρατίας

Δεύτερη διαδικτυακή συνομιλία με την Α.Ε. Πρόεδρο της Δημοκρατίας

ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ «ΖΩΟΜΠΟΥΚΙΤΣΕΣ ΕΒΡΟΥ»