11 Φεβρουαρίου, ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου

11 Φεβρουαρίου, ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου σήμερα!!!Συμμετέχει το σχολείο μας στο Διαπεριφερειακό Θεματικό Δίκτυο «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο» με συντονίστρια την κ. Βουλγαρίδου Όλγα, και είχαμε παρουσίαση στην εκδήλωση που έγινε σήμερα στο ΝΟΗΣΙΣ από την Περιφερειακή Δ/νση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας, με ΠΟΣΤΕΡ και μήνυμα “Για να αποφύγουμε τους κινδύνους του Διαδικτύου …. ας εκμεταλλευτούμε τα θετικά του”. Η εργασία έγινε από τους μαθητές της Στ΄ τάξης και την καθηγήτρια Πληροφορικής κ. Κελίδου Τζένη, η οποία ενημέρωσε σήμερα και όλους τους μαθητές μας, συνδεθήκαμε με το ΝΟΗΣΙΣ και κάναμε ανάλογες δράσεις.. Χίλια Μπράβο στην κ. Κελίδου και στα παιδιά και ελπίζουμε να τα εμπεδώσουν όσα είπαμε για να έχουμε τα αναμενόμενα θετικά αποτελέσματα!!!!