Εγκαίνια Βιβλιοθήκης 1ου Δημοτικού Σχολείου Θάσου

23 Απριλίου σήμερα!!!Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου!!! Με αφορμή αυτό, θυμίζουμε ότι η Βιβλιοθήκη του σχολείου μας με την επωνυμία «Ηγήμων ο Θάσιος»(ευχαριστούμε πολύ το νονό της)η οποία από το 2018 ανήκει επίσημα στο Δίκτυο Σχολικών Βιβλιοθηκών του Υπ. Παιδείας, ανακαινίστηκε με την πολύτιμη βοήθεια του συλλόγου γονέων, κάναμε αγιασμό στις 2 Απριλίου Παγκόσμια ημέρα Παιδικού Βιβλίου, την εγκαινιάσαμε με την παρουσία και γνωριμία δύο ντόπιων αξιόλογων συγγραφέων των κ. Κων/νων Θεοφανέλη και Χατζηεμμανουήλ, η υπεύθυνη εκπ/κός κ. Μαργιού Καλλιόπη διοργάνωσε την 1η έκθεση αφίσας για τη σπουδαιότητα του Βιβλίου, όλοι οι εκπ/κοί κάναμε την απονομή των βραβείων, οι μαθητές μας ενθουσιάστηκαν από όλα αυτά και έχουν ήδη δανειστεί τα πρώτα τους βιβλία!!! Εμείς βάλαμε το σπόρο…. Καλό μας ταξίδι στον υπέροχο κόσμο του Βιβλίου!!!!