ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Πραγματοποιήθηκε χθες η εκδήλωση βράβευσης των μαθητών από την Στερεά Ελλάδα που διακρίθηκαν για τη συμμετοχή τους στον διαγωνισμό που συνδιοργάνωσαν η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση στο Συνεδριακό Κέντρο Καρπενησίου. Μεταξύ των βραβευθέντων σχολείων ήταν και το σχολείο μας, το 1ο Δημοτικό Σχολείο Σπερχειάδας που τιμήθηκε με το 2ο βραβείο στην κατηγορία Ομαδικού Εικαστικού έργου με τίτλο ” Η μάχη της Αλαμάνας”. Θα ήθελα να συγχαρώ όχι μόνο τους διοργανωτές αυτής της πολύ ωραίας εκδήλωσης αλλά και τους μαθητές των Γ’ ,Δ’ Ε’ και Στ’ τάξεων που κατά το σχολικό έτος 2020-21 αποτύπωσαν με υπέροχα χρώματα και δημιουργικότητα αυτό το σημαντικό γεγονός της ιστορίας μας υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας Εικαστικών του σχολείου μας, κ. Σοφίας Βλαχογιάννη και τη συνδρομή των δασκάλων των παραπάνω τάξεων. Συγχαρητήρια, επίσης, αξίζουν και στους γονείς των μαθητών μας! Πάντα να καμαρώνουν τα παιδιά τους σε επιτυχίες και διακρίσεις!!!