Την Τετάρτη 22/5/2024 μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ δημοτικού συμμετείχαν στους σχολικούς αθλητικούς αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στο στάδιο Καλλιπάτειρα.
Αναλυτικά συμμετείχαν οι εξής μαθητές:
Στίβος
50μ.: Αναστασάκης Ιωάννης Γραμματικάκης Ιωάννης Κρητικού Κατερίνα Νόβα Κατερίνα 600μ: Πολυχρόνης Παντελής –Ραφαήλ Σαρούκος Γεώργιος Οικονόμου Αργυρώ Άλμας εις μήκος: Λιβέρεζας Χρήστος Ζουρούδη Κωνσταντίνα Παντελάκη Ραφαέλα Vortex: Γκάγκαρης Στέφανος Καλάργυρος Γεράσιμος Τριανταφύλλου Κατερίνα Τένις: Διάκουλας Κωνσταντής Δημητράκης Παναγιώτης
|
Goalball
Κεφάλα Ευαγγελία Κρητικός Λευτέρης Μανιά Έλλη Ποντικάκη Αλεξάνδρα Σιαλαδάκη Κωνσταντίνα |
Beach Volley
Βασιλάκη Ξένια Δρακιού Κωνσταντίνα Δρακόκαρδου Κατερίνα Κουφού Ειρήνη Μανδάνα Φαιηγιάννα Συβρύογλου Γκιουλάι Φαρμάκη Κωνσταντίνα Χατζημιχαήλ Βάσω |
Οι μαθητές της ομάδας του goalball συνεργάστηκαν άψογα και κατάφεραν να κερδίσουν δύο αγώνες και να ισοφαρίσουν στον τρίτο.
Τα κορίτσια του beach volley έπαιξαν πολύ δυνατά και κατάφεραν να πάρουν τη δεύτερη θέση .
Στον στίβο, η Οικονόμου Αργυρώ από την ΣΤ΄τερμάτισε 4η στα 600μ. κοριτσιών.
Δύο ακόμα μαθητές, οι οποίοι ήρθαν για πρώτη φορά σε επαφή με το άθλημα στο οποίο αγωνίστηκαν, παρόλο που δε διακρίθηκαν , είχαν πολύ καλές επιδόσεις. Πρόκειται για τον Γκάγκαρη Στέφανο(Ε΄) που έριξε το Vortex στα 22μ. και την Τριανταφύλλου Κατερίνα (ΣΤ’)με βολή στα 17,50μ.
Σε όλα τα παιδιά μας ξεχωριστά αξίζουν συγχαρητήρια για την πολύ μεγάλη και αξιόλογη προσπάθεια που έκαναν , για την άψογη συμπεριφορά που είχαν στο γήπεδο και για την στήριξη και την ενθάρρυνση που πρόσφεραν το ένα στο άλλο.