Η θάλασσα που θα’ θελα να έχω!

Νοέ 202321

Το σχολείο μας συμμετείχε και διακρίθηκε  στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό διαγωνισμό Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με θέμα:” Η θάλασσα που θέλω να έχω “, του Κοινωφελούς Ιδρύματος Αθανάσιος Κ. Λασκαρίδης, με το τραγούδι των μαθητών της Ε’1 (φέτος Στ’1). Οι μαθήτριες και οι μαθητές έδειξαν πώς αντιλαμβάνονται τη θαλάσσια ρύπανση και ποιο είναι το θαλάσσιο περιβάλλον που ονειρεύονται. Συνολικά 20 δημιουργίες ξεχώρισαν πανελλαδικά, λόγω της πρωτοτυπίας τους και της στοχευμένης σύνδεσης με το θέμα.

από κάτω από: Δράσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η θάλασσα που θα’ θελα να έχω!

Τα σχόλια είναι κλειστά.

ΤΙ ώρα είναι;

Σαν σήμερα

28/8/1999: Η Μιρέλλα Μανιάνι Τζελίλη κερδίζει το χρυσό μετάλλιο στον ακοντισμό με 67.09, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της Σεβίλλης.