Δημοσιεύθηκε στην Αρχική, Γ τάξη, Εκπαιδευτικές, Θεατρική Αγωγή

Το νησί των συναισθημάτων

Δημιουργός: 1dimrodou, στις: 11-05-2022, διάρκεια: 00:04:27

Τα παιδιά του τμήματος Γ2 μέσω μιας δραματοποιημένης αφήγησης και μιας ευφάνταστης εικονογράφησης μας διηγούνται “Το νησί των Συναισθημάτων” του Χόρχε Μπουκάι στα πλαίσια του μαθήματος της Θεατρικής Αγωγής. Το βίντεο δημιούργησε η θεατρολόγος Σοφία Κουτσάκη.

Δημοσιεύθηκε στην Αρχική, Γ τάξη, Εκπαιδευτικές, Φωτογραφίες

ΔΙΟΔΟΣ – Ενδυνάμωση κοινωνικών δεξιοτήτων – Γ’ τάξη

Την Τρίτη 10 Μαΐου πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας ένα δίωρο εργαστήριο με τους μαθητές της Γ τάξης  για την προώθηση της συνεργασίας με τίτλο “Ενδιαφέρομαι και ενεργώ”.  Ευχαριστούμε τον κύριο Σπύρο Στογιάννη, Κοινωνικό Λειτουργό – Στέλεχος Πρόληψης του κέντρου ΔΙΟΔΟΣ.

Δημοσιεύθηκε στην Α τάξη, Αρχική, Εκπαιδευτικές, Εορταστικές Εκδηλώσεις, Φωτογραφίες

ΔΙΟΔΟΣ – Διαχείριση θυμού – Τάξη Α2

Τη Δευτέρα 9 Μαΐου πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα του τμήματος Α2 ένα δίωρο εργαστήριο για τη διαχείριση θυμού, την καλλιέργεια των συναισθημάτων και την προώθηση της φιλίας. Ευχαριστούμε την κυρία Σοφία Κρητικού, Κοινωνική Λειτουργό – Στέλεχος Πρόληψης του κέντρου ΔΙΟΔΟΣ.